Úlohou lekárov je liečiť ale omnoho dôležitejšie je ochoreniu úplne predchádzať.  Preto je najdôležitejšia je prevencia. To samozrejme v mnohých lekárskych odvetviach nie je možné ale v tom stomatologickom sa dá mnohým problémom predísť.

My, zubári, sa o to naozaj snažíme, aby zuby naších pacientov boli zdravé. Ale ak rodičia privedú svoje dieťa do ambulancie príliš neskoro, niekedy dokonca až vtedy, kedy má prerezané už aj trvalé zuby a v ústach narátame 10 kazov, vtedy je už veľakrát neskoro. Je pravda, že možno práve Vaše dieťa bude to špeciálne, ktoré pri prvej návšteve u zubára ihneď ideálne spolupracuje ale na to sa nemôžete spoliehať. S deťmi je to väčšinou beh na dlhú trať a na to pri 10 kazoch naozaj nie je čas.

Na prvú návštevu do zubnej ambulancie príďte včas, ideálne po prerezaní prvého zúbka. Následne absolvujte preventívne prehliadky dvakrát ročne. Takto dostanete dostatočne skoro informácie o tom, ako čistiť zúbky správne a dieťa si zároveň buduje vzťah k zubnému lekárovi. Správna hygiena a pravidelné preventívne prehliadky sú najdôležitejším predpokladom na zdravé zuby počas celého života 🙂

1 thoughts on “Najdôležitejšia je prevencia zubného kazu

Komentáre sú uzavreté.