„Dospelácke“ zuby sa prerezávajú podstatne dlhšie ako prerezávanie mliečnych zubov, pričom časové od­stupy sú oveľa nepravidelnejšie ako pri mliečnych zuboch. V knihách sa udáva, že prerezávanie má začať okolo šiesteho roku. Mnohý rodičia sa strachujú, ak ich 8-ročné dieťa ešte nemá prerezaný ani jeden trvalý zub. Vtedy ich zubný lekár musí upokojiť a vysvetliť, že existuje aj zubný vek, ktorý môže byť odlišný, než je biologický vek. Zubný vek može byť od toho biologického posunutý o dva roky. To znamená, že je normálne, ak štvorročnému dieťaťu vypadne dolný rezák a už sa mu na jeho miesto tlačí trvalý, ale normálne je aj to, ak osem ročné dieťa nemá v puse ešte ani jeden trvalý zub.

Ak sa deťom prerezali skôr aj mliečne zuby, tzn. okolo 3. mesiaca, vtedy očakávame aj skoršie prerezávanie trvalých zubov. Platí to samozrejme aj naopak, ak sa mliečne zuby prerezali neskôr, budú sa neskôr prerezávať aj trvalé zúbky.

Sú však prípady, kedy dieťa nemá založené niektoré trvalé zúbky. V takom prípade sa mliečne zúbky nezačnú kývať a nevypadávajú. Aj z tohto dôvodu sa okolo piateho roku dieťatka robí prvý panoramatický rtg snímok, aby sa skontrolovala prítomnosť trvalých zárodkov.