V prvom rade si musíme uvedomiť, že zubná pasta pre deti je len doplnok k čisteniu zúbkov. Hlavnú rolu hrá zubná kefka a správna technika čistenia. Pokiaľ dieťa nemá zvýšenú kazivosť v mnohých prípadoch úplne stačí len samotná zubná kefka.

Zubná pasta pre deti plní funkciu ochrancu. Pasta svojimi zložkami posilňuje zubnú sklovinu, aby mohla byť odolnejšia proti kyslým vplyvom stravy a nápojov. Aby sa jej účinné látky dostali k povrchu zúbku, musí byť najskôr kvalitne odstránená vrstva povlaku. Pokiaľ nevyčistíme zúbky kvalitne mechanicky, kefkou, v tom prípade sa účinné látky obsiahnuté v paste ani len nedostanú k povrchu skloviny a pasta je v podstate neúčinná.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že zubná pasta pre deti je len doplnok k čisteniu zúbkov. Hlavnú rolu hrá zubná kefka a správna technika čistenia.
Zubná pasta pre deti

Pre mnohé deti samotná pasta funguje ako motivačný prvok k čisteniu. Čistenie zúbkov ich baví viac ak im to aj „chutí“.  Rovnako je vhodné, ak si dieťa môže vybrať z aspoň dvoch zubných pást, keďže deti majú rady slobodu výberu. Opýtajte sa svojích detí, či chcú príchuť jahôdka alebo malina, no na výber nemajú či si zúbky vyčistia alebo nie.

1 thoughts on “Zubná pasta pre deti

Komentáre sú uzavreté.