V prvom rade si musíme uvedomiť, že zubná pasta pre deti je len doplnok k čisteniu zúbkov. Hlavnú rolu hrá zubná kefka a správna technika čistenia. Pokiaľ dieťa nemá zvýšenú kazivosť v mnohých prípadoch úplne stačí len samotná zubná kefka.

Zubná pasta pre deti plní funkciu ochrancu. Pasta svojimi zložkami posilňuje zubnú sklovinu, aby mohla byť odolnejšia proti kyslým vplyvom stravy a nápojov. Aby sa jej účinné látky dostali k povrchu zúbku, musí byť najskôr kvalitne odstránená vrstva povlaku. Pokiaľ nevyčistíme zúbky kvalitne mechanicky, kefkou, v tom prípade sa účinné látky obsiahnuté v paste ani len nedostanú k povrchu skloviny a pasta je v podstate neúčinná.

V prvom rade si musíme uvedomiť, že zubná pasta pre deti je len doplnok k čisteniu zúbkov. Hlavnú rolu hrá zubná kefka a správna technika čistenia.
Zubná pasta pre deti

Pre mnohé deti samotná pasta funguje ako motivačný prvok k čisteniu. Čistenie zúbkov ich baví viac ak im to aj „chutí“.  Rovnako je vhodné, ak si dieťa môže vybrať z aspoň dvoch zubných pást, keďže deti majú rady slobodu výberu. Opýtajte sa svojích detí, či chcú príchuť jahôdka alebo malina, no na výber nemajú či si zúbky vyčistia alebo nie.

One thought on “Zubná pasta pre deti

Komentáre sú uzavreté.